Pages

13 October 2014

Obrazovanje

Običeno ne prenosim sopstvene intervjue, ali ovaj put izuzetak iz četiri razloga:

1. Potrudio sam se više nego obično, pa je ispalo kao da zaista i pišem blog.
2. Tema je solidna za diskusiju.
3. Voleo bih da veb magazin Džentlmen zaživi i u papirnoj formi.
4. Iza Džentlmena se krije osoba odgovorna za moj noviji vizuelni identitet.



5 comments:

Anonymous said...

"Srbiju je nakon 15 godina izigravanja reformi nemoguće parcijalno reformisati i mi ćemo, nažalost, zbog loših kolektivnih izbora"

Ово је пословично опасна изјава људи који Србију сматрају демократијом. Мсм да се ван Србије налази јако, јако мало људи који такву оцену деле. Али изјава сама по себи није опасна, опасно је то што ће се из такве оцене полазити у реформе.

"U ovom momentu imamo na prvi pogled sunovrat morala i etike u gotovo svim oblastima, koje je posledica jednog strašnog razočaranja ljudi u Srbiji. Nakon 15 godina fingiranja reformi teško je priznati da smo opet na početku, da smo ispustili mnogobrojne prilike i da će biti potrebno mnogo rada da ne nastavimo propadanje. Ne suočavamo se mi s prihvatanjem izopačenosti u Srbiji, nego s ćutanjem koje je rezultat odsustva nade da ovde može biti bolje i da Srbija može biti normalna zemlja."

Мене чуди Александре, да се Ви као особа која правилно сагледава резултат Другог светског рата на овим просторима, не осврћете даље у прошлост како би нашли узроке плагирања. Током 19. и прве половине 20. века, на овим просторима су готово у подпуности били заступљени људи који су постдипломске завршили на престижним университетима Запада. Та се бројка нагло мења у једном тренутку, не због изненадног опамећивања већ због нечега сасвим другог што можемо назвати политиком изолације у школству у односу на свет.

Позитивно право са обезбеђењем државе и одзив тржишним захтевима?

:)

"Nema reforme obrazovanja bez ukupne reforme sistema."

Моје је мишљење да се док владајућа каста која своје корене па и једини легитимитет власт вуче из периода након Другог светског рата и разуме један цивилизацијски пад као добру и пожељну појаву, не може променити управа и сви њени следствени, бројни и омнипотентни елементи који су инхерентни и противници повољне и одрживе промене система, вредности и начина живота.

Моје је мишљење да се сваки појединац, који осмишљава изговоре за један антицивилизацијски догађај или га пак игнорише, не може означити као реформатор или особа која жели ишта добро људима на овом просторима.

Vladimir said...

Stevanoviću, kako ste Vi lep čovek.

Speaker said...

@Aleksandar
Imate pravo i što obično ne prenosite intervjue, i što ste ovaj preneli, prilično je intenzivan i koncentrisan :) Ne znam koliko je publika u stanju da to razume i ceni, ali meni se sviđa. I na slikama isto ne izgledate loše, samo se još malo opustite, i biće savršeno :)

Nemanja said...

Nije slucajno Aleksandar postavio ovaj intervju. Zna on da ovde sve sami muskarci komentarisu pa resio malo da namami i zensku populaciju :)

A i da Slavisa crkne od muke sa njegovim crnobelim horor portretom iz Politike :P

Nego, vidim, opet ste dodali jos jednog muskarca gomili na blogu, mozda je suvisno pitanje da li je cestnejsi Filip prosao bezbedonosnu proveru, pardon proveru pravovernosti :D

Aleksandar Stevanović said...

Svaki kandidat prolazi kroz:
1. 36 sati ispitivanja Komisije Tr za pravovernost
2. Potom pise sastav od 120.000 reci na temu kako ce unaprediti liberalizam
3. Potom se pred vrhovnim sudom Tr javno odrice socijalizma, socijaldemokratije i drugih jeresi, i kaze tako mi Mizesa, Rotbarda, Fridmana i Hajeka.